روزهای زمستانی در سینما شش بعدی

نویسنده: مرجان احسانی
این روزها كه هوای تهران كمی سرد شده و در برخی از روزها آلودگی هوا اجازه گردش در پارك ها و بوستان های شهر را نمی دهد شاید تجربه سینما رفتن روزتان را متفاوت كند. اگرچه فیلم های خوبی این روزها بر روی پرده نقره ای سینماهای شهر اكران شده است اما جنس گزارش ما متفاوت با سینمای شهر است. سینما شش بعدی هم می تواند تجربه ای متفاوت و هم سرگرم كننده باشد.
هرم هیجان
«هرم هیجان» که اولین و تنها هرم هیجان در ایران است یکی از هیجان انگیز ترین جاهایی است که می توانید با دوستان و خانواده از آن لذت ببرید. کابین معلق آن كاملا متفاوت بوده و آدرنالین خون را بالا می برد. این هرم برای کودکان زیر ۵ سال توصیه نمی شود و قابل استفاده برای خانم ها و آقایون در تمام روزهای هفته است.
آدرس: اتوبان تهران كرج. جنب پارک چیتگر

سینمای شش بعدی پارک قیطریه
تا حالا لذت سقوط در یک دره عمیق و تاریک را تجربه کرده اید؟ یا هیجان سوار شدن به قطار بسیار تندرویی را که از ریل خارج شده و شما و بقیه مسافران را به یک مقصد نامعلوم می‌برد؟ نظرتون درباره درشکه سواری در یک جاده جنگلی چیست در حالیکه با سرعت تمام به جلو حرکت می‌کنید و ناگهان سر یک پیچ بسیار خطرناک شما و درشکه و اسب‌ها به یک چاه عمیق پرتاب بشوید؟
این هیجانات با طبع شما چندان تناسبی ندارد و معتقدید تمام این اتفاقات هیچ جنبه مهیج و لذت‌بخشی ندارد؟ اما ما و تمام کسانی که یک بار و فقط یک بار سینمای شش بعدی را تجربه کرده اند نظر و اعتقادی جز این دارند و معتقدند چیزی مهیج‌تر و لذت‌بخش‌تر از این وجود ندارد که شما در یک سینمای مدرن امروزی در کمال امنیت روی صندلی خود نشسته باشید و بعد در 360 درجه بچرخید و با سرعت بسیار حرکت حس سقوط و حرکت تند در مسیرهای سخت و صعب‌العبور را تجربه کنید.
سینمای شش بعدی جدیدترین و آخرین نسل سینماهای چند بعدی است که با بهره‌گیری از آخرین تکنیک‌های روز دنیا هیجانات خاصی را برای شما ایجاد می‌کند. چرخش صندلی‌ها در 360 درجه و با سرعت و شتاب‌های متغیر و جک‌هایی با کورس حرکت بلند و طولانی هیجان بیننده را دو چندان ‌می‌کند. اگر دنبال تجربه چیزهای جدید و تازه هستید سینمای شش بعدی پارک قیطریه را امتحان کنید.
آدرس : جنب خیابان روشنایی، پارک قیطریه

سینمای شش بعدی بوستان جوانمردان
کمربندها را باید محکم بست نه برای رفتن به جاده که برای رفتن به سفری پرهیجان در عالم سینما، سینمای شش بعدی بوستان جوانمردان منتظر شماست. این سینما با قابلیت حرکتی چهارصد حرکت در ثانیه و سالن های این سینما هشت صندلی متحرک دارد که تماشاگران با قرار دادن عینک های مخصوص بر چشم هایشان می توانند به تماشای فیلم های مخصوصی که در این سالن نمایش داده می شوند، بنشینند. زمان نمایش فیلم پنج الی شش دقیقه است که با سیستم های تولید باد موجود در سالن هیجان تماشای فیلم به اوج خود می رسد. قطعات و سیستم های این سینما از کشور کانادا وارد ایران شده است و در حال حاضر نیز پنج فیلم که در کشورهای مختلف ساخته شده اند که در این سینما به نمایش در می آیند.
آدرس: میدان المپیک، پارک جوانمردان

سینمای شش بعدی دریاچه خلیج فارس
این سینما از پیشرفته ترین سینماهای چند بعدی حال حاضر ایران است که از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره مند می باشد. دارای ۸ صندلی متحرک با قابلیت حرکت در جهات مختلف است و زمان پخش فیلم ها ۷ الی ۱۵ دقیقه است. اوج هیجان را می توانید با سیستم ( ری ال اکشن تیاتر) در سالن سینماشش بعدی دریاچه شهدای خلیج فارس تهران تجربه کنید.
آدرس : اتوبان همت، ضلع شمال غربی دریاچه خلیج فارس

سینما گیم هفت بعدی
سینما هفت بعدی تجربه ای متفاوت و جدید است. حرکت فوق پیشرفته صندلی ها ، طوفان و رعد و برق و دیگر افکت ها ، مجهز بودن هر صندلی به یك تفنگ لیزری که کلی هیجان دارد. شما و دیگر حاضرین در سالن در یک بازی شرکت کرده با حرکت روی ترن یا سوار بر اسب و ماشین، زامبی ها رو می کشید یا کابوی ها را از بازی خارج می کنید و امتیاز می گیرید. در پایان مسابقه نفر برنده بلیط رایگان برای یک بازی دیگر را دریافت می کند. این سینما اولین سینمای ۷ بعدی در ایران بوده  و بزرگترین و عریض ترین پرده سه بعدی ایران را دارد.
آدرس : تهران مجموعه عباس آباد، پارک آب و آتش

سینمای شش بعدی بوستان نهج البلاغه
ترن هوایی سوار شوید از دره ها و پرتگاهها عبور کرده و از سرعت بالای حرکت آن بدون هیچ خطری لذت ببرید یا سوار بر سورتمه لذت و هیجان حرکت بروی برف را در تابستان تجربه کنید. هنوز تمام نشده، تجربه سرعت 1000 کیلومتر در ساعت می خواهید؟ پس فیلم فانتوم را انتخاب کنید و در نهایت در معدن حرکت بر روی ریل، سواری برروی قایق، سقوط و سرعت را یکجا در زیر زمین حس کنید. همه این تجربه ها را می توانید در سینمای 6 بعدی نهج البلاغه بدست بیاورید.
آدرس : اتوبان حكیم، شمال بوستان نهج البلاغه، مقابل درب پارکینگارسال پیام اشتراک 
 
 Security code