استعفای طلایی

نویسنده:
جلسه شورای اسلامی شهر تهران در هفته ای كه گذشت حاشیه وی‍ژه ای نیز داشت و آن هم استعفای مرتضی طلایی نائب رئیس شورا در اعتراض به بی توجهی رئیس شورای شهر تهران به شورایاری محلات بود...
جلسه شورای اسلامی شهر تهران در هفته ای كه گذشت حاشیه وی‍ژه ای نیز داشت و آن هم استعفای مرتضی طلایی نائب رئیس شورا در اعتراض به بی توجهی رئیس شورای شهر تهران به شورایاری محلات بود.وی در این خصوص گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با رئیس شورای شهر قرار بود هر هفته یکی از دبیران شورایاری مناطق در صحن علنی قبل از ساعت 8 گزارشی از مشکلات محله خود را ارائه کند تا اعضا بتوانند به مشکلات رسیدگی کنند.مرتضی طلایی كه رئیس ستاد هماهنگی شورایاری محلات شهر تهران نیز هست ادامه داد: چمران رئیس شورای شهر بدون اطلاع رسانی گزارش شورایاری ها در جلسه دویست و شانزدهم را لغو کرد. این در حالی رخ داد که ما برای هماهنگ کردند دبیران شورایاری محلات 2 هفته قبل برنامه ریزی می‌کنیم.وی بیان کرد: هیچ عذری برای حذف شورایاری ها قابل قبول نیست ضمن اینکه بنده قبل از آغاز جلسه امروز با رئیس شورای شهر در این باره صحبت کردم.وی در خصوص استعفای خود گفت: بنده استعفای خود را تقدیم مهدی چمران رئیس شورای شهر کردم و طبق آئین نامه رئیس شورای شهر موظف است در جلسه بعدی شورا این موضوع را مطرح و پاسخ دهد.

چمران : با استعفای طلایی از شورا موافقت نمی‌شود
اما در نخستین واكنش به این اقدام ، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: طلایی استعفای خود را به هئیت رئیسه داده است اما نکته اینجاست که در گذشته نیز چنین مواردی بوده و در واقع این گونه موارد داخلی است و آن را حل خواهیم کرد.مهدی چمران ضمن تأکید مجدد بر اینکه موضعات داخلی بایستی در شورا حل و فصل شود،گفت: نباید این موضوعات را رسانه‌ای کرد چرا که به صلاح شهر و شهروندان نیست.وی در پاسخ به این پرسش که آیا استعفای طلایی در صحن اعلام می‌شود یا خیر،بیان داشت: تلاش می‌کنیم کار به آنجا نرسد و این موضوع زود تر حل می‌کنیم.

پیرهادی:  استنباط ما از نامه طلایی به چمران گلایه است نه استعفا
عضو هیأت رئیسه شورای شهر گفت: استنباط ما از نامه آقای طلایی به چمران گلایه است نه استعفای وی.محسن پیرهادی نیز در خصوص موضوع مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران، گفت: نامه ایشان فضای استعفا ندارد. بیشتر فضای گلایه دارد ما استنباط خود از این نامه را گلایه می‌دانیم نه استعفا.وی با تأکید بر این موضوع که با گفت‌وگو موضوعات حل می‌شود گفت: اعضای شورای شهر به موضوع شورایاری‌ها توجه بسیاری دارند هر چند که در دولت‌های قبل مورد انتقاد بود اما اعضا شورای با جلسات متعدد مشکلات در این زمینه را حل و فصل کردند. به گفته پیرهادی آقای چمران هم به موضوع شورایاری‌ها اهمیت می‌دهد این موضوع یک اختلاف ساده بین آقای چمران و طلایی بوده و قابل حل است.

پیام تلگرامی مرتضی طلایی
 استعفایم سیاسی نبوده است
به دنبال حقوق حَقه شورایاری ها هستم

اما مرتضی طلایی ساعاتی پس از ارائه استعفایش در صفحه شخصی اش در تلگرام به توضیح این اتفاق پرداخت. در پیام وی آمده است: سلام واحترام به حضور کلیه همکاران گرامی ، شورایاران و سپاس از لطف و محبت شما عزیزان.آنچه امروز انجام دادم براساس تشخیص خودم و در جهت انجام وظیفه بود. لکن نکاتی را جهت اطلاع شما عزیزان عرض می نمایم...اولا بنده با جناب اقای مهندس چمران هیچ مشکل شخصی ندارم و ایشان را از خادمین نظام وانقلاب می دانم.اختلاف نظر بنده وایشان به نحوه مدیریت واداره شورا است ودر طول این سالها بسیار تلاش کردم به عنوان یک عضو در خدمت ایشان انجام وظیفه نمایم و اگر اختلاف نظری هم بود که به تضییع حقوق قانونی بنده به عنوان عضو شورا منجر می شد تا جایی که به شخص خودم مرتبط بود از آن گذشتم.
از آنجایی که در مسئولیت ستاد شورا یاری ها وظیفه دفاع از حقوق اعضاء آن موضوع شخصی نبود که نادیده بگیرم ، سعی داشتم در طول این مدت از طریق مذاکره و... حقوق حقه ایشان را پیگیری کنیم که موارد آن بسیار است، اما متاسفانه به نتیجه نرسیدم . به همین دلیل امروز که نوبت گزارش منطقه یك بود و بدون هیچ گونه دلیل و اطلاع قبلی به بنده، برنامه لغو شد احساس کردم باید برای خودم حداقل تعیین تکلیف کنم که اگر وجود بنده مانع پشتیبانی و توجه به این نهاد و خدمتگزاران آن -شورایاران عزیز - هست کنار بروم تا انشاالله نتیجه آن موجب تقویت وارتقاء جایگاه شورایاری ها شود.
لذا ضمن سپاس مجدد از لطف و محبت دوستان خواهشمندم از هر گونه اظهار نظر  رفتاری و گفتاری که خدای ناخواسته کوچکترین اساعه ادبی به حضور جناب مهندس چمران شود خودداری کنید . بنده نه شرعا و نه اخلاقا راضی نیستم. به عنوان یک همکار دست ایشان را می بوسم وبا نهایت احترام از محضر ایشان درخواست دارم بزرگواری نمایند وبا اقدام قانونی برای استعفای بنده راه تقویت، حمایت و پشتیبانی عملی را برای شورا یاری ها فراهم سازند. تاکید مجدد دارم هیچ برادر یا خواهری حتی با هدف دفاع از شورایاری ، مجاز به حتی گفتن  کلامی که به شخصیت جناب مهندس چمران لطمه ای وارد نماید را ندارد. ضمنا جهت اطلاع تمامی دوستان اینجانب قصدی برای کاندیداتوری انتخابات مجلس ندارم . بنابراین استعفای امروز با نیت سیاسی نبوده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code